Dziko Masamu - maziko

Napsal H.Pavel (») v pátek 6. 4. 2018 v kategorii Dziko Masamu, přečteno: 1031×
mathland/50814.jpg

Obsah

Asi by tu měl být nějaký obsah - na obálku.

(Yeronova poznámka: Není to zbytečné?)

A možná i úvod, který nezabije.

(Yeronova poznámka: Ale může.)

Kniha pojednává o běžné cestovní akci, která se koná za účelem osvobozeni princezny ze spárů čaroděje, který jí v mládí zaklel a poté unesl na svůj hrad. Princezna byla moc hezká a čaroděj moc ošklivý. 

Akci osvobození prováděla králem jmenovaná skupina specialistů.

(Yeronova poznámka: úvod je jen trochu dementní a hodně zavádějící.)

Z pověření královské rady na cestu byli vybrány tato Čísla, Funkce a Objekty:

  • Yeron - mentor a komentor
  • Pí - Transcendetní osoba
  • Fí - potomek Odmocniny z Pěti
  • Delta - existuje taková, že je ukecaná
  • Maličká Gamma - řečená Gami, malá, ale šikovná
  • Tajemný E - nepronáší žádné věty a má prý rád Definice
  • Ksí a Alef - dobrodruzi na uzavřených křivkách v libovolném prostoru
  • Mí - hluchoněmá prodavačka malých fraktálů
  • A spousta dalších, kteří se objevují a zase mizí, podle možností.

Lemma 1 - Na cestě

Další cestu nám přehradila široká proláklina. Na dně průrvy se líně válely první a druhé derivace a občas se mezi vlnami zaleskly i zlaté konce řetězových zlomků.

Integrál, který protější stranu průrvy zahaloval, se tvářil netečně a nevzbuzoval žádné větší obavy. Tvářil se jako primitivní funkce a asi i takový byl. Neměli jsme mnoho času se jím zabývat, protože nás čekala dlouhá objížďka až k Mostu společných Dělitelů, po kterém, jak jsme pevně věřily, se nám určitě  podaří tuto nečekanou překážku překročit.

Do země Matland existuje Most společných Dělitelů.  Přes varietně rozbouřenou řeku fraktálů, která unášela trosky Leagandreových polynomů, vedl napohled pevný Taylorovský most z letitých Parciálních derivací. Port mostu byl vyzdoben Gaussovými reliéfy a vstup na most chránila Eulerova brána. Zaplať INDY, brána byla celkem jednoduché konstrukce, typu (234,789), nebylo tedy těžké určit Největšího společného Dělitele a pak ho řádně zkongruovat.

Naše abstraktní číselná skupina se chystala přejít hranici Mathlandu v kraji, kteří místní obyvatelé pojmenovali Normalnini. A opravdu. Když jsme vyjeli na blízkou konečnou množinu odstranitelných singularit, poznali jsme, že zvnějšku se krajina podobá běžnému okruhu.

Na první pohled to určitě to nebyl Obor integrity, ten asi nalezneme dále na své pouti. Už zdálky jsme zaznamenali alespoň jednoho Dělitele Nuly, který spásal ještě nedozrálé ireducibilní polynomy.

(Pí poznámka: Prvek naší skupiny, Yeron, vtipně poznamenal, že zná jen velmi málo zemí, kde se setkají dva nenulové polynomy a výsledkem je nula.)

Na obloze se jasně rýsovala nasvícená Helmholtzova oblaka. Zřejmě jsme se dostali na Beltramovu parovinu. Po krajině, kam až oko dohlédne, se rozprostřely zelenomodré ideály společně s temně modrými (přesně 450 nm) potoky podmíněné pravděpodobnosti. Nasvícené svěže zelené (555 nm) svahy dokonalých čísel se  doplňovaly s temně azurově zbarvenými (H4CD6D9) údolími pravých zlomků. Fraktálová obloha, zaplněná duhovými otevřenými i uzavřenými množinami konečných permutací množiny (0,1), nás osvětlovala podivnou mihotavou září. A na obloze se hrozivě k obzoru blížil jeden ze žlutočervenozelených zářících teseraktů ve své typické 3D 1-2-3 projekci.

(Yeronova poznámka:  připomnělo mi to mišmaš v troubě racionálních čísel a ještě k tomu něco přimíchaného z růžových oktoeandrů.)

Z toho všeho naše skupina poznala, že přes Normalnini nebude transport jen tak jednoduchým morfismem a tedy, zde skoro všude, nastanou nějaké transformační problémy.

Již přechod přes otevřené rozhraní jen potvrdil naše obavy. Člen pohraniční stráže Epsilon na otevřené hranici nás chtěl nejdříve kontrolovat vůči Úplné uzavřené množině a pak si nás ještě dovolil požádat o předložení dokladů o tom, že jsme Komutativní. Po předložení všech požadovaných důkazů ovšem znejistěl a konečně se nekonečně přiblížil k nule, jak jsme od počátku očekávali.

(Deltina poznámka: což je vlastně jediné, co každý Epsilon umí.)

(Yeronova poznámka - přechod přes uzavřené rozhraní je o mnoho těžší. Stát se  prvkem jiné množiny znamená sjednocení, kterému imigrujícím prvkům brání spousta jejich vlastností, ale jak znám z reportů jiných množin, není to zas tak složité, ale může to být velice nebezpečné.)

-- pokračování --

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel devět a osm